Hostel

hostel warszawa - hotel warszawa - hostel w warszawie

6 powodów, dla których hostele są najlepsze – Hostel Warszawa

6 powodów, dla których hostele są najlepsze – Hostel Warszawa

Hostele to więcej niż miejsce, w którym można się zatrzymać czy poznać nowych ludzi.

Jedną z pierwszych rzeczy, które podróżni rozważają, gdy planują kolejną przygodę, jest zakwaterowanie. Bezpieczne miejsce do spania w nocy jest bardzo ważne, szczególnie gdy jesteś w obcym kraju.

Jak dotąd podróżowałem do Kostaryki, Południowej Afryki, Szwecji i Australii. Wszystkie te kraje ogromnie się różnią i posiadają wyjątkowe kultury. Jednak wszystkie te podróże miały jedną wspólną cechę: przebywałem w hostelu za każdym razem.

Hosteling wzbogaca Twoje wrażenia z podróży i robi to bez czyszczenia zawartości portfela. Zachęcam wszystkich podróżnych do zaglądania do Hostelu24 w Warszawie – Luxhostel24 i oto kilka powodów.

1. Przystępność cenowa:

Spójrzmy prawdzie w oczy, podróż jest droga. Loty, wyżywienie, zakwaterowanie i jakieś atrakcje. Ogólnie rzecz biorąc, hostele24 oferują zakwaterowanie po znacznie niższych cenach niż hotele. Korzystając ze wspólnej łazienki i kuchni, możesz znacznie zmniejszyć wydatki na nocleg w Warszawie. Nawet jeśli nie chcesz dzielić pokoju z ludźmi, których nie znasz, wiele hosteli oferuje prywatne pokoje i łazienki, które warto sprawdzić i takie też są w Luxhostel24.

Podczas podróży nie zamierzasz w ogóle spędzać czasu w domu. Więc możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy na zakwaterowaniu i rozkoszować się wycieczkami lub pamiątkami!

2. Zrównoważony rozwój:

Hostele są ogólnie świadome z zasad ochrony środowiska i próbują zmniejszyć wpływ ich funkcjonowania na klimat. Hostele, które odwiedziłem w Afryce Południowej, zachęcały ludzi do ograniczenia zużycia wody i energii, praktykowania recyklingu i kompostowania, a suszenie prania powietrzem praktykuje się zamiast suszenia maszynowego. W czasach, gdy ekologia jest tak ważna dla przyszłości naszej planety, wspaniale jest wspierać firmy, które starają się pomóc.

3. Społeczność:

Jest to prawdopodobnie moja ulubiona część dotycząca doświadczenia w hostelu. Kiedy pojechałem do Republiki Południowej Afryki na krótkoterminowy program studiów za granicą, spędziliśmy trzy tygodnie w pokoju sześcioosobowym. Przed rozpoczęciem podróży byliśmy w zasadzie obcymi dla siebie ludźmi, a na koniec zostaliśmy bliskimi przyjaciółmi.

Mieliśmy wieczory filmowe i wieczorne panele dyskusyjne, które zintegrowały całą grupę w krótkim czasie. Nasz profesor wielokrotnie robił ten sam program dla naszej grupy, ale po raz pierwszy zarezerwowała hostel. Wcześniej każdy z uczestników miał swój własny pokój. Powiedział, że ​​nasza grupa integruje się  znacznie szybciej niż w przeszłości, a poza tym, kto i tak chce spać sam w obcym kraju? Nie ja.

Nawet jeśli nie podróżujesz z dużą grupą ludzi, na pewno zaprzyjaźnisz się z innymi mieszkańcami hostelu. Zwykle jest wspólna kuchnia lub miejsce spotkań, w którym ludzie jedzą lub spędzają wolny czas. Jest to okazja do poznania ludzi z różnych środowisk, z całego świata. Nigdy nie wiadomo, możesz spotkać nowego kolegę w podróży lub przyjaciela na całe życie.

Hostel Warszawa – Luxhostel24 to również idealne miejsce dla grup wycieczkowych.

4. Bezpieczeństwo:

Jedną z obaw, z którą się zetknąłem, gdy rozmawiam z ludźmi o hostelach jest bezpieczeństwo. Jest to oczywiście priorytet i wszyscy powinni być tego świadomi, kiedy podróżują. Ale we wszystkich hostelach, w których się zatrzymałem, czułem się bardzo bezpiecznie.

Większość miejsc ma bramę lub kod, który mieszkańcy mogą wykorzystać po zmroku, więc mogą tam wejść tylko osoby tam przebywające. Dodatkowo są szafki, więc nawet jeśli dzielisz pokój z ludźmi, których nie znasz, Twoje rzeczy zawsze będą bezpieczna. Zwykle pracownik dyżuruje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, ale oferują także przechowalnie bagażu na wypadek, gdybyś przyjechał przed czasem zameldowania. Luxhostel jest hostelem24 więc pracownicy są dostępni 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu co czyni ten obiekt bardzo funkcjonalnym i bezpiecznym zarazem.

5. Przyjazny personel:

Wszyscy pracownicy w hostelach, w jakich byłem, były niesamowici. Wielu pracowników hosteli to podróżnicy, więc chcą, abyście mieli przyjemne doświadczenie z pobytu w hostelu w Warszawie! Mogą dać ci zalecenia dotyczące tego, co robić, gdzie zjeść i o lokalnych atrakcjach, których nie wyczytasz z informacji turystycznych.

Podczas mojego pobytu w hostelu w San Jose w Kostaryce był agent, który pomagał w planowaniu atrakcji dla podróżnych, w tym transportu do i spowrotem. Z odrobiną chęci namówił mnie, abym zapisał się na skok na bungee!

Pracownicy Hostelu Warszawa – Luxhostel24 pomogą Ci znaleźć atrakcyjne miejsca, dobrą kuchnię czy też zamówią Ci transport lub wskażą dobre miejsce galerii handlowych czy sklepów z pamiątkami.

6. Dodatki:

Grill na świeżym powietrzu, który jest przygotowany tak, aby ponad 100 osób mogło rozkoszować się lokalnymi potrawami? Czy duży parking zapewniający bezpieczny postój dla naszego pojazdu? I oczywiście najważniejsze: darmowe wifi. Podobnie jak hotele, hostele mają wiele korzyści dla podróżnych, z których mogą skorzystać w trakcie pobytu.

Hosteling to wyjątkowe doświadczenie, którego każdy powinien spróbować przynajmniej raz. Według HI Hostels istnieje ponad 4000 hosteli na całym świecie w 80 różnych krajach; więc nie powinno być trudno znaleźć hostel, który będzie dla Ciebie idealny. My ze swojej strony zachęcamy do odwiedzenia naszego Hostelu Warszawa – Luxhostel24 przy ulicy Słowiczej 61 w Warszawie.

No comments yet! You will be the first one to comment.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Translate this site »